(На вході в театр грає духовий оркестр. У фойє стоять лавочки, вазони з квітами. Гостей зустрічає ансамбль народними піснями. У залі гасне світло, з правої куліси з’являється виконавець, який виконує соло на альті, його висвічує промінь світла. У цей момент на екрані демонструються кадри з фестивалів, конкурсів та свят… Після закінчення твору, виконавець іде зі сцени.
Відкривається завіса. Сцена прикрашена по-весняному, на заднику біля веселки плакат «10 річниця Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народної творчості», на передньому плані — яблунева гілка. Звучить мелодія вальсу, на сцені учасники народного ансамблю танцю виконують «Дніпровський вальс». У кінці танцю дівчата завмирають, запрошуючи ведучих на сцену. Із центру сцени з’являються двоє ведучих — хлопець і дівчина, вони підходять до мікрофонів, учасники хореографічного колективу йдуть зі сцени.)
1-й ведучий. Весна. Пробудження природи. Все навколо оживає і сяє насиченими кольорами. Повітря наповнене гомоном птахів. Душа співає… І недарма саме цей час було обрано для професійного свята культпрацівників, коли святкуємо Міжнародний жіночий день, тому що культура теж має жіноче обличчя.
2-а ведуча. Сьогодні в цій затишній залі зібралися люди благородної і почесної професії. Люди, які наділені здібністю відчувати світ і сприймати його по-особливому. Культпрацівники — це ціла армія людей, які несуть культуру в маси! Тільки
В нашій області налічується працівників культури. І як солдати служать Батьківщині, так всі «культармійці» служать культурі: віддано, безкорисно, не шкодуючи себе, не зважаючи ні на що (на екрані демонструються фотографії з фестивалів і конкурсів).
1-й ведучий. Тому що культура — це ми, вона невід’ємна від нас, це єднання душі і тіла. У цій сфері працюють найкрасивіші, найщиріші, найвитриваліші, найзавзятіші, найвеселіші, найкмітливіші.
2-а ведуча. І все це про нас із вами. Це ми проводимо свята, фестивалі, концерти, вечори відпочинку, це ми з вами організовуємо виставки, не спимо вночі, фантазуючи над сценаріями, винаходимо, як із нічого зробити щось: чи то з реквізиту, чи в оформленні сцени у кольорах веселки
1-й ведучий. Адже професія культпрацівника — це постійний пошук. Вам дано право звертатися своїм мистецтвом до тисяч співвітчизників, тому що ви — люди красивої душі. А краса душі — то є невичерпне джерело.
2-а ведуча. Зі святом вас всіх, представники культури з районів, сіл та нашого міста!
1-й ведучий. З 10-ю річницею вас, працівники культури та аматори народного мистецтва! Зі святом вітаємо щиро всіх вас. І свято почати настав уже час.
2-а ведуча.
Бо ви заслужили добро і повагу
За труд ваш великий, велику наснагу.
1-й ведучий. Шановні колеги, любі друзі! На наше свято завітав голова обласної державної адміністрації. Запрошуємо Вас на сцену, щоб привітати учасників і гостей із професійним святом.
2-а ведуча. Шановний! вам випала приємна місія вручити нагороди видатним працівникам культури нашого краю.
(Звучить урочиста музика. З зали на сцену підіймається голова облдержадміністрації і виступає з привітальним словом. Після поздоровлення із-за куліс на
Сцену виходять по черзі дівчата в українському вбранні: в руках у них букети квітів, нагороди.
Голова проводить церемонію нагородження урядовими нагородами.)
1-й ведучий. Всі учасники святкового дійства приєднуються до поздоровлення нагороджених і бажають їм міцного здоров’я і натхнення. Глянь у зал, які щасливі у всіх обличчя, як приємно, коли не ти щось робиш, а для тебе. Для працівників культури це так рідко випадає, і все одно, навіть у своє свято окремим доводиться бути на сцені, куди ж без них.
2-а ведуча. А вас вітає переможець обласного конкурсу аматорських театрів малих форм «Культура — це ми».
(Виступ театру).
1-й ведучий. На сцену запрошуємо мера міста (привітання зі святом, нагородження).
2-а ведуча. А зараз на сцену запрошуємо начальника управління культури і туризму обласної державної адміністрації (привітання, нагородження).
1-й ведучий. Ми пропонуємо вам виступи аматорських колективів, які працюють у сільських клубах — це переможці обласного конкурсу серед сільських закладів культури. На сцені зразкова циркова студія.
(Виступ студії).
2-а ведуча. Вас вітає хореографічний колектив.
(Танець).
1-й ведучий. Із привітанням виступить зразковий вокальний ансамбль.
(Пісня «Мамина сорочка» ).
(Закривається завіса, готується естрадний оркестр, опускається нічна завіса).
2-а ведуча. До привітального слова запрошуємо начальника управління культури. (привітання).
1-й ведучий. На нашому святі присутні заслужені працівники культури України і заслужені діячі мистецтв. Ми просимо вас піднятися, тому що ви заслуговуєте пошани від усіх нас.
(Дівчата з ансамблю українського танцю вручають квіти).
2-а ведуча. Давайте поаплодуємо. Для вас оголошується хвилина слави.
(Звучить урочиста музика, зверху сиплеться блискуче конфеті).
1-й ведучий. Дякуємо вам всім за те, що ви в нас є і що ви поряд із нами. Вас вітає народний естрадний оркестр.
(Виступ оркестру).
2-а ведуча.
Як сівач, від засіву до жнив,
В неспокої простую землею,
Я без пісні і дня не прожив,
Та і вам не прожити без неї!
1-й ведучий. А зараз виступає вокальний ансамбль з українською народною піснею.
(Пісня «Яворочки» ).
1-й ведучий. Зустрічайте хореографічний колектив.
2-а ведуча (за кулісами).
Материнський невгасний дар
Я все більше ціную з літами.
І як поле зерном хлібодар,
Землю всю засіваю піснями.
(Змінюється задник сцени. На заднику соняшники, волошки, ромашки. Виходять ведучі в українських стилізованих костюмах).
1-й ведучий. Який все ж таки чудовий у нас народ, яка ж прекрасна, різножанрова його творчість. Вона сяє, захоплює своїм різноманіттям кольорів мов та веселка, що інколи виглядає в похмурий день і відразу розмальовує фарбами все навколо, щедро даруючи красу, гармонію, і перетворює життя на свято. У такі моменти людина відкривається, прагне до кращого і створюється особливий стан душі, коли хочеться послухати українську пісню, троїстих музик, побачити український танець та справжнього козака…
2-а ведуча. Так у чому справа, сьогодні у нас у гостях кращі аматорські колективи області, які вміють усе.
Не просто ж бо звуки, слова в тому співі Душею сприйми — і не жди післяслово. Це ж пісня, мистецтво в серця незрадливі Вселяють і Віру, й Надію, й Любов. 1-й ведучий. Хай виспів крилатий розлунює, лине. Хай кличе у даль і у вись підіймаю. Та ж так, як без пісні нема України, Так без України і пісні нема. 2-а ведуча. На сцену запрошується народний ансамбль народної пісні.
(Українська народна пісні «За городом качки гнала» ).
1-й ведучий.
Саме життя, його всесилля,
Неперебутність вікова —
Оця любов, оце весілля,
Цей жар пісень з-під рукава.
2-а ведуча. Вас вітають троїсті музики з району (номер «Українська полька»).
1-й ведучий. Із-попід серця плинуть рушники, І щебетливе птаство вилітає. А бубон б’є, а скрипка витинає — У танці землю крутять юнаки!
2-а ведуча. А зараз для вас танцює зразковий
Ансамбль українського танцю.
(Танець «Чоботарики» ).
1-й ведуча
Що серце мліє, і горить, і любить. ..
І на душі веселка зацвіте,
І кольоринки жодної не згубить.
1-й ведучий. Зі святом вас, працівники культури та аматорського мистецтва.
2-а ведуча. Нехай легенький весняний вітерець подарує вам свіжість та чарівність.
1-й ведучий. Нехай наповнить очі ваші радісним сяйвом.
2-а ведуча. Нехай ніколи не згора доброта вашої душі.
1-й ведучий. Найчарівніші, найкрасивіші, найкмітливіші — зі святом вас!
2-а ведуча. Щастя, усмішок, радості, вічної молодості та краси!